Artbid Logo

Aukčná spoločnosť Art Bid, pôsobí na trhu s výtvarným umením od roku 2013. S partnerskou galériou Art Capital a finančnou spoločnosťou ArtFin vytvára holding, ktorý pokrýva všetky formy verejného obchodovania s výtvarnými dielami.

V klasických „živých“ aukciách sa sústreďujeme výlučne na najvyššiu kvalitu ponúkaných diel. Z tohto dôvodu nemáme pevne stanovené termíny aukcií, ale ich organizujeme ad hoc. Bez časového tlaku tak máme priestor pripraviť živé aukcie, v ktorých dominuje kvalita a nie kvantita.

Aktuálne sa prioritne zameriavame na online aukcie, kam - aj vzhľadom na voľné organizovanie živých aukcií - môžeme zaradiť diela, ktoré sú kvalitatívne vysoko nad úrovňou aktuálneho štandardu pri tejto forme predaja. Inak povedané, tam kde iní končia, my začíname. Je samozrejmosťou, že každé zaradené dielo do online aukcie si môže záujemca fyzicky pozrieť v priestoroch našej galérie ešte pred jeho dražením. Zároveň platí, že k vydraženým dielam účtujeme najnižšiu aukčnú províziu na Slovensku.

Od vzniku Art Bid si zakladáme na budovaní korektných vzťahov s predávajúcimi i kupujúcimi, uvedomujúc si, že strata dôvery znamená aj stratu možnosti aktívne pôsobiť na verejnom trhu s výtvarným umením. Preto každý, v pozícii predávajúceho alebo kupujúceho, nie je pre nás klientom, ale partnerom.

Odoberajte novinky E-Mailom

Chcete dostávať informácie o nových aukciách a občasné aktuality týkajúce sa aukcie ArtBid? Zo zasielania noviniek sa môžete kedykoľvek odhlásiť.